Vytvorte zo svojho domova vašu najobľúbenejšiu dovolenkovú destináciu
Filtračný systém odvádza vodu z povrchu bazénu cez zberač. Skimmer má kôš, ktorý obsahuje väčšie častice nečistôt, ako sú listy a hmyz. Potom sa voda spolu so zvyšnými nečistotami dopraví do filtra, kde sa nazýva tzv. predfiltr, t. j. kôš, ktorý zachytáva viac nečistôt. Mal by sa pravidelne čistiť, pretože znečistený môže zablokovať prietok vody cez čerpadlo, čo vedie k jeho zadretiu. Potom voda tečie cez čerpadlo a filtračné lôžko. Môže to byť napríklad piesok, ktorý z neho odfiltruje zvyšné nečistoty. Čistená a okysličená voda sa vracia späť do bazéna s tryskami.
Pri výbere vhodného filtračného systému sa musí zohľadniť veľkosť bazénu, vzdialenosť od bazénu a skontrolovať jeho účinnosť a efektívnosť. Venujte osobitnú pozornosť tomu, ktoré filtračné systémy sú k dispozícii a ako sa líšia. Pre polyesterové bazény odporúčame pieskové filtre alebo sklenené filtre.
V pieskových filtroch je filtračné lôžko kremičitý piesok.
Tieto filtre odvádzajú vodu z bazéna pomocou sacieho tlakového čerpadla a zavádzajú ju do interiéru, kde sa nečistoty zachytávajú na zrnkách piesku. Často sú vybavené košom, ktorý zachytáva väčšie predmety a zlepšuje pracovné výsledky. Vyčistená voda sa vracia prúdom do bazéna.
Filter by sa mal pravidelne preplachovať pomocou funkcie "spätného preplachovania", aby sa zabránilo znečisteniu a hromadeniu baktérií a húb. Po 2 rokoch používania by ste mali zálohu úplne vymeniť.
Na druhej strane filtračné lôžko vo filtri so sklenenou vložkou obsahuje sklenené granule.
Tieto filtre fungujú na rovnakom princípe ako kremenné pieskové filtre. Rozdiel je v tom, že sklenená vložka má lepšie parametre čistenia vody.
Najlepšie to dokazuje množstvo baktérií v 1 cm3 usadeniny. V sklenených granulách je ich iba 10 a v piesku sa tento počet zvyšuje na 2,5 milióna baktérií. Vďaka filtrácii sklenenou vložkou tiež znížite spotrebu vody, znížite o polovicu množstvo spotrebovanej chemikálie, predĺžite životnosť filtrov a znížite spotrebu elektrickej energie znížením zaťaženia čerpadiel.
Pri výbere vhodného filtračného systému pre bazén venujte pozornosť parametrom čerpadla. Účinnosť a rýchlosť čistenia vody závisí od jej výkonu. Bazénová voda by sa mala filtrovať štyrikrát denne cez filtračnú jednotku.
Materiál, z ktorého je čerpadlo a filtračná nádrž vyrobené, je tiež dôležitý. Plasty sú veľmi odolné voči poveternostným podmienkam a chemickým vplyvom.
Filtračné lôžko by ste mali vymeniť najmenej každé dva roky. Frekvencia zmeny vkladu závisí od veľkosti fondu a veľkosti filtra, ktorý máte. Pri malých filtroch môže byť potreba výmeny postele častejšia, napríklad raz ročne. Nezabudnite, že čím väčšia je filtračná nádrž, tým dlhšie budete mať čistú vodu
Nasypte piesok do filtra podľa pokynov pripojených k filtrácii. Pri naplnaní filtra začnite s najhrubším pieskom a potom doplnte jemnejši. Dajte pozor, aby sa piesok nedostal do centrálnej rúry vo filtri. Najlepšie je zaistiť otvor potrubia pre doplňovanie filtračnej nádrže.
Nalejte vždy hrubší piesok s väčšou granuláciou, potom jemnejšiu.
Správna voľba filtračného lôžka je rozhodujúca pre ekonomickú prevádzku vodných okruhov. Môžete si vybrať piesok alebo aktívne filtračné lôžko.
Najobľúbenejší je piesok. Existujú rôzne granulácie. K filtru vždy najskôr pridajte hrubší a najviac zrnitý piesok.
Aktívne filtračné lôžko je oveľa účinnejšie ako piesok. Jeho hlavnými výhodami sú: krištáľovo čistá voda, menšia spotreba chlóru, žiadny zápach chlóru, žiadne patogény, ekologický a ekonomický produkt. Zálohu vymieňate iba každých 8-10 rokov.
Filtrácia, rovnako ako peniaze, nikdy nespí a mala by fungovať 24 hodín denne, bez ohľadu na to, či sa bazén používa alebo nie. Vďaka tejto činnosti filtra bude voda v bazéne vždy čistá, nebude sa v nej vytvárať tzv. Voda. stagnácia priaznivá pre rozvoj rias. Správna dĺžka filtračnej činnosti tiež ovplyvňuje správne rozdelenie chemických látok v bazéne vo vode. Ak skrátite čas filtrácie, poškodíte povrchovú vrstvu bazéna a narušíte dezinfekciu vody.
Môžeme rozlíšiť štyri hlavné funkcie 4-cestného ventilu.
Najprv FILTROVANIE. Voda sa vtláča do filtra a potom prechádza pieskom. Nečistoty zostávajú na zrnkách piesku. Aby piesok zostal vo filtri a do bazéna prúdi iba čistá voda, nad dno filtračného kotla je namontované dno s dýzami alebo filtračná hviezda. Hviezda má malé rúrky s úzkymi medzerami, ktoré zadržiavajú piesok.
BLIKANIE je druhá funkcia. Po nastavení 4-cestného ventilu do tejto polohy prechádza voda štrbinovými rúrkami zdola do filtra. Piesok sa potom zdvihne a premieša a nečistoty sa môžu oddeliť od zŕn piesku. Všetky kontaminanty prúdia priamo do kanalizácie.
Po nastavení funkcie ZATVORENÉ (CLOSE) však ventil uzavrie všetok prietok vody do filtra a bazénu. Toto nastavenie nepoužívajte s povolenou filtráciou.
Posledná funkcia, t.j. ZARIADENIE ZMRAZOVANIA / ZARIADENIA, umožňuje po opláchnutí počiatočné čistenie piesku a vyrovnanie filtračného dna. V tejto polohe tečie bazénová voda cez filter a vypúšťa sa priamo do kanalizačného systému obchádzajúceho žľaby.
Pri filtrácii so šesťcestným ventilom existujú dve ďalšie funkcie:
Prvým je Cirkulácia. Vďaka tejto funkcii je cirkulujúca voda vedená späť do bazéna bez prechodu cez filter.
Druhou dodatočnou funkciou je VYPOUŠTENIE. Umožňuje priame čistenie odpadu, ako aj zníženie hladiny vody v bazéne alebo vypustenie bazénu. Voda je priamo odvádzaná do kanalizácie.
Rozdiel spočíva predovšetkým v dvoch ďalších možnostiach, ktoré sú najčastejšie obehu a vyprázdňovania. Nie sú však potrebné na správne fungovanie filtrácie. Pre každú filtráciu je najdôležitejšie filtrovanie, premývanie a usporiadanie lôžka.
Oplachovacie lôžko priezračného skla umožňuje sledovať a kontrolovať úroveň kontaminácie vody vypúšťanej po oplachovaní. Priehľadné sklo je umiestnené v hlave filtra. Ak je voda znečistená, mali by ste filtračné lôžko naďalej preplachovať, až kým na priezore neuvidíte priehľadnú vodu. Trvá to asi 3 až 5 minút.
Tlakomer ukazuje tlak tečúcej vody. Ak sa tlak zvýši, môže ísť o problém s prietokom (to je označené žltou farbou) alebo dokonca bez toku, čo je označené červenou farbou. Ak boli filter a piesok úplne nové a čisté, je čas na prepláchnutie. Ak je však tlak príliš nízky, môže to znamenať, že stierací kôš umiestnený na filtračnom čerpadle alebo samotné čerpadlo môžu byť blokované listami alebo inými nečistotami.
Kôš vedľa filtračného čerpadla sa používa na zachytávanie väčších nečistôt nachádzajúcich sa vo filtrovanej vode. Nezabudnite pravidelne kontrolovať čistotu zberných klietok a klietok vedľa čerpadla. Mali by ste to urobiť najmenej raz týždenne.
Môžete si vybrať jeden z dvoch typov odtoku z filtračnej nádrže: cez rozetu so štrbinovými rúrkami (toto je tzv. Krížové dno) alebo dýzy, ktoré sú umiestnené po celej spodnej časti nádrže. Rúry alebo dýzy majú úzke medzery, takže piesok zostáva vo filtri a do bazéna prúdi iba čistá voda. Filtračné nádrže so spodnou dýzou sú efektívnejšie, pretože dýzy sú umiestnené na celom spodnom povrchu.
Ak sa že zima nevyhnutne blíži, je to znamenie, že zvyšnú vodu by ste mali z nádrže vypustiť. To vám umožní odskrutkovať vypúšťací ventil vo filtračnej nádrži. Na vypustenie vody by ste mali znížiť vákuum vytvorené v nádrži, napríklad odskrutkovaním manometra.
Môžete to urobiť pripojením trubice ručného vysávača k zásuvke zberača. Zmeňte nastavenie filtrácie na vypúšťanie alebo spätné preplachovanie. Dajte pozor, aby ste neprerušili začatú operáciu, pretože ak sa vzduch dostane do potrubia pripojeného k zberaču, nebude možné pokračovať v procese.
Skimmer je jednoducho postranný odtok bazénovej vody smerom k filtrácii. Väčšie nečistoty plávajúce na vodnej hladine, napríklad listy, sa usadzujú na koši vo vnútri zberača. Aby ním mohla voda voľne prúdiť, mali by ste ju pravidelne čistiť. Skimmery môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a môžu mať rôzne veľkosti.
V koši pri zberači sa vo vode hromadia väčšie nečistoty. Môže tiež pôsobiť ako dávkovač tabliet na dezinfekciu vody. Nezabudnite pravidelne kontrolovať čistotu zberných klietok a klietok vedľa čerpadla. Mali by ste to urobiť najmenej raz týždenne.
Filtrovaná voda prúdi do bazéna pomocou dýz. Dýza má reguláciu toku vody, ktorá z nej prúdi guľovým otvorom. Dýza môže mať podľa potreby aj saciu možnosť.
Ak máte športový džem a radi intenzívne trénujete, potom je protiprúd perfektným riešením pre vás. Protiprúd, nazývaný tiež plávací stroj, umožňuje voľný tréning v bazéne. Môžete tiež nastaviť silu prúdu a použiť protiprúd ako stroj na masáž vody. V závislosti od protiprúdovej kapacity odvádza vodu rýchlosťou 55 až 80 m3 / h.
Áno. Pomocou špeciálneho pneumatického gombíka môžete regulovať silu, smer a aj spôsob toku vody.
Bazén vám bude slúžiť mnoho rokov a nebudete vždy mladí a fit ako Achilles. Z tohto dôvodu vám odporúčame inštalovať zábradlia, ktoré vám pomôžu pri vstupe alebo výstupe z bazéna. Môžu byť užitočné aj pre deti. Madlo môžete namontovať aj nad protiprúdovú hlavu. Ak ju chytíte, môžete si napríklad zobrať masáž chrbta. Pri inštalácii bazénu sa rozhodnite pre inštaláciu zábradlia, pretože musia byť na druhej strane steny bazénu vystužené betónom..
Tepelné čerpadlo je elektrické zariadenie, ktoré využíva teplo zo vzduchu na ohrev vody v bazéne. To je možné pomocou špeciálneho výmenníka vo vnútri čerpadla. Spotrebuje oveľa menej elektriny ako typický ohrievač vody. Nezabudnite však, že bazénovú vodu by ste nemali prehrievať nad 28 ° C. Tepelné čerpadlo má tiež funkciu chladenia. V závislosti od veľkosti bazénu sa používajú čerpadlá s výkonom 6,5 až 16 kW. Podrobné údaje o tejto téme nájdete nižšie.
V závislosti od modelu sa tepelné čerpadlo vypne pri okolitej teplote -5 ° C až + 5 ° C.
Horúca voda tečúca z pece ústredného kúrenia prúdi do výmenníka cez cievku vo vnútri. Naproti tomu voda z bazéna sa zahrieva a tečie okolo cievky. Výmenník má snímač teploty vody. Po dosiahnutí požadovanej teploty sa cirkulácia vody z pece ústredného kúrenia preruší. Inštalácia výmenníka tepla by sa mala vykonávať podľa pokynov a pokynov výrobcu a pri zohľadnení výkonu pece. Najlepšie je nechať skúseného inštalátora.
Výber výmenníka tepla a jeho výkon by sa mal vždy dohodnúť s inštalatérom vykurovacieho zariadenia. Jeho voľba je ovplyvnená okrem iného výkon vykurovacieho zariadenia (napr. pec ústredného kúrenia) a kapacita bazénu. Môžete tiež vypočítať čas ohrevu vody a potrebný výkon na to pomocou vzorca uvedeného nižšie, ktorý berie do úvahy prevádzkové parametre každého výmenníka.
Čas prevádzky výmenníka tepla závisí od jeho výkonu, kapacity vody v bazéne a požadovanej teploty vody. Môžete to vypočítať pomocou nasledujúceho vzorca
Áno, ale aby ste zabránili korózii, vyberte výmenník tepla vyrobený z plastu alebo titánu.
Plastový absorbér čerpá slnečnú energiu a ohrieva bazénovú vodu, ktorá ním preteká.
Rozhodnutie inštalovať solárne kolektory (t.j. Solárne panely) si vyžaduje osobitnú pozornosť. Toto riešenie má svoje klady a zápory. Energia, ktorú poskytuje slnko, je úplne zadarmo, ale bazénová voda sa zahrieva, keď slnko svieti. Počet slnečných dní v našej krajine je však veľmi malý a môžete dosiahnuť opačný účinok, ako je zamýšľané, t.j. Ochladzovanie vody.
Výmena tepla v solárnych kolektoroch sa vyskytuje vo výmenníku tepla, kde kvapalina pretekajúca kolektormi odovzdáva teplo do bazénovej vody. Na druhej strane, v bazénoch bazéna sa teplo prenáša priamo do bazénovej vody.
Rozhodne lepšou formou ohrevu vody v bazéne je použitie tepelného čerpadla. Bazén solárne ohrieva vodu vďaka slnečným lúčom. V oblačných dňoch môže voda vychladnúť, preto uzavrite prietokový ventil, aby ste tomu zabránili. Naopak, tepelné čerpadlo môže ohrievať vodu bez ohľadu na slnečné svetlo.
Prevádzka soľného elektrolyzéra pripomína morský ekosystém. Pridaním soli do bazénovej vody a malým prúdom v elektrolytickom článku sa vytvorí chlórnan sodný, ktorý môže úplne dezinfikovať bazénovú vodu bez pridávania ďalších produktov chlóru. Pamätajte však, že voda je stále dezinfikovaná chlórom.
Ak máte v bazéne kovové časti, uistite sa, že sú vyrobené z ocele, ktorá pri kontakte so slanou vodou nekoroduje.
Najdôležitejšou vecou je estetika a presne to, čo sa vám páči. LED žiarovky spotrebujú menej elektriny, ale dávajú vám reflektor. Sú dostupné v rôznych variantoch, napr. RGB, ktoré potešia svojimi rôznymi farbami. Halogénové žiarovky zase spotrebujú viac elektriny, ale poskytujú oveľa širší lúč svetla, takže môžete získať silnejší efekt osvetlenia bazéna. Odporúčame halogénové žiarovky s výkonom 300 W.
Obrysové svetlá sú navrhnuté tak, aby pri výmene žiarovky nebolo potrebné vypúšťať vodu. Všetko, čo musíte urobiť, je odskrutkovať vložku žiarovky, vytiahnuť ju nad hladinu vody a vymeniť žiarovku. To je možné vďaka 1,5 m dlhému káblu, ku ktorému je vložka pripevnená. Počas bazéna však nemeňte žiarovku.
Je to zariadenie potrebné na pripojenie žiaroviek do bazénov, halogénových aj LED. Ich použitie je nevyhnutné pre inštalácie nízkeho napätia. Zariadenia znižujú sieťové napätie na nízku hodnotu. Preto musia spĺňať určité bezpečnostné požiadavky, napríklad výskyt sieťového napätia - obsahujú tepelný spínač chrániaci proti prehriatiu a najčastejšie tiež oneskorené poistky prispôsobené vstupnému napätiu 230 V.
Strecha je základným vybavením bazéna. Vďaka tomu môžete bazén využívať niekoľko mesiacov v roku dlhšie, pretože obmedzujete tepelné straty cez vodnú hladinu. Strecha tiež chráni deti a zvieratá pred pádom do bazéna a zabraňuje znečisteniu vody. Okrem toho ušetríte, pretože môžete použiť menej chémie.
Pri výbere krytu bazénu zvážte nasledujúce: rozmery bazénu; oblasť okolo bazénu; typ polykarbonátu, z ktorého je strecha vyrobená; požadovaná výška strechy; a estetické hľadiská.
Ponúkame strechy s masívnym alebo komorovým polykarbonátom. Štandardne používame priehľadný polykarbonát. Ďalšie farby sú k dispozícii na požiadanie.
Strechy z masívneho polykarbonátu, ktoré ponúkame, v závislosti od modelu, majú hrúbku 3 až 4 mm. Avšak tie s dvojkomorovým polykarbonátom majú hrúbku 8 mm.
Väčšina krytín v našej ponuke má štandardne strieborné alebo antracitové profily. Za príplatok si tiež môžete objednať profily vo farbe imitujúcej drevo, uhlík alebo akékoľvek iné z palety RAL. Ak sa chcete dozvedieť viac o vybranom modeli zastrešenia, vyplňte formulár dostupný na našej webovej stránke.
Je potrebné dávať pozor na strechu, najmä v zime, počas sneženia. Nesmiete dovoliť, aby na strešných segmentoch zostalo veľké množstvo snehu. Mokrý sneh je obzvlášť ťažký, pretože váži až 100 kg / m2 s vrstvou hrubou 10 cm. Vysoké a široké strechy sú obzvlášť ohrozené. Sneh by ste mali odstraňovať symetricky, rovnomerne na obidvoch stranách naraz, aby nedošlo k preťaženiu jednej strany konštrukcie.
Šírka koľajníc závisí od typu zastrešenia. Najskôr zvážte veľkosť strechy. Čím dlhšie je, tým viac segmentov má, a tým širšie koľajnice. Trojsegmentové strechy majú približnú šírku približne 426 mm. Tie so 4 segmentmi - 564 mm, s 5 segmentmi - 704 mm. Okrem toho sa tieto rozmery líšia v závislosti od konkrétneho výrobcu strechy. Ak chcete získať podrobné informácie, vyplňte formulár, ktorý nájdete na našej webovej stránke
Šírka každého segmentu je v závislosti od modelu strechy a výrobcu od 2,09 do 2,12 m.
Ak chcete získať podrobnejšie informácie, vyplňte formulár, ktorý je k dispozícii na našej webovej stránke.
Vchod môže byť predný alebo bočný, v závislosti od modelu strechy a od výrobcu. Ponúkame obe verzie. Bočný vstup môže byť voľne namontovaný na ľavej alebo pravej strane. Ďalšie kombinácie sú k dispozícii na požiadanie. Všetko záleží na vašich očakávaniach.
Ak chcete získať podrobné informácie, vyplňte formulár, ktorý nájdete na našej webovej stránke.
Bočný vstup do strechy je možné voľne namontovať na ľavú alebo pravú stranu. Predný vchod je vždy namontovaný v strede prednej steny. Ak chcete získať podrobné informácie, vyplňte formulár, ktorý nájdete na našej webovej stránke
Áno. Strechy, ktoré ponúkame, sú uzamykateľné, čo vám dá istotu, že počas vašej neprítomnosti nebude využívať váš bazén žiadna neoprávnená osoba. Zabraňuje tiež deťom v otváraní strechy.
Hmotnosť strechy je rôzna a závisí od vybraného modelu. Masovo vyrábané strechy sa pohybujú od 250 do 3110 kg v závislosti od modelu a veľkosti strechy.
Ak potrebujete viac informácií, vyplňte formulár dostupný na našej webovej stránke.
Roleta je jednou z foriem krytov bazénov. Je vyrobená zo vzájomne prepojených panelov z PVC, čo je pomerne pevný povrch na vodnej hladine. Bočné profily sú utesnené koncovkami namontovanými na konci. Žalúzia je plávajúci kryt, takže nevyžaduje žiadne vedenie. Môžete si zvoliť automatické alebo manuálne žalúzie. Ak sa rozhodnete zakryť bazén, chránite vodu bazéna pred tepelnými stratami a odparovaním a zabránite vniknutiu nečistôt do bazénu. Bazénová žalúzia však nezaručuje ochranu pred utopením, napriek tomu, že ide o dosť rigidnú štruktúru. Takže tu nie je párty.
Nie. Bazénová roleta má pomerne tuhou konštrukciu a je teoreticky schopná na svojom povrchu podopierať aj dospelého, ale nechráni pred utopením.
Košík
Váš nákupný košík je prázdny.
Z našej ponuky
Ak ste zadali správny administrátorský e-mail, boli naň doručené dočasné prihlasovacie údaje. Tieto údaje sú platné iba 60 minút. Ak sa v tomto časovom intervale neprihlásite, budú obnovené pôvodné prihlasovacie údaje.
Prebieha testovanie